Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Konfirmationerne 2021

 

Konfirmationer 2021

 

Bjæverskov St. Bededag d. 30. april: 

 

Kl. 10.00 v. Maria:

Silas Lindh Stevang

Marcus Grøn Veggerby

 

Kl. 11.00 v. Daniel

Nanna Pedersen 

Simone Thorslund

 

 

Bjæverskov lørdag d. 1. Maj: 

 

Kl. 10.00 v. Maria:

Valdemar Kilsholm Petersen

Calle Olof Mogensen

Emma Sofie Backs 
 

 

Gørslev kirke søndag d. 2. maj:
 

kl. 11.00 v. Daniel:

Carla Andersen 

William Stitz Prüter Krog


 

Vollerslev kirke Kr. Himmelfartsdag d. 13. maj: 


kl. 10.00 v. Maria:

Katrine Wethje Jeppesen 

 

Bjæverskov søndag d. 16. maj:

 

Kl. 10.00 v.  Daniel:

Isabella Tolnai 

 

Kl. 11.00 v. Hanne:

Marius Zangenberg

Mads Schneider 

 

Bjæverskov kirke lørdag d. 26. juni:

 

Kl. 10.00 v Daniel:

Ea Nørregaard Korsled

Oliver Sømod Munk

Frederik Mathiasen Krog

Nicoline Nolsøe

 

Kl. 11.00 v Maria:

Laura Feldborg Jacobsen

Tilde Hartvig Frimurer

Cecilia Rao Holk Svendsen

Celia Mia Koue

 

Bjæverskov kirke søndag d. 27. juni:

 

Kl. 10.30 v Daniel:

Carl Pedersø

Sebastian Bechmann

 

 

Bjæverskov kirke d. 14. august:

 

Kl. 9.00  v Maria:

Noah Bailum

Tristan Tonny Olsen

Regitze Lynn Enevoldsen

Nicklas Vestergaard

 

Kl. 11.00 v Maria:

Sabrina Katarina Nørgaard

Emmali Villingshøj Seierø

Laura Timand Clemmensen

Dagmar Tholstrup Rydahl

 

Kl.12.00  v Maria:

Andreas Dines Nørgaard

Johannes Dines Nørgaard

Malthe Skovberg Andersen

Morten Skovgaard Thomsen

 

Kl. 13.00 v. Daniels vikar

Karla Gundorff

Siff Lucia Nordal

Mathilde Bech Christensen

Annaline Andersen

 

Kl. 14.00 v. Daniels vikar

Villads Lindberg

Freya Husted Ross

Thue Deistler

Karoline Tanderup Krause

 

 

Gørslev kirke lørdag d. 14. august

 

Kl. 9.00   v Hanne:

Marika Astrup Skov Arendtsen

Emilie Lohse

Anton Steenstrup Djernis

 

Kl. 10.00 v Hanne:

Marie Hørdum Rasmussen

Mathilde Marie Ørby Baunsgaard

Luna Klem Kristensen

 

Kl. 11.00 v. Hanne:

Emma Grauballe Ericsson

Sebastian Eggert Sørensen

Mikkel Zangenberg

 

Kl. 12.00 v. Hanne

Melina Kjerri Dolling

Tanja Nygaard Grouleff

Marius Lindberg 

 

Kl. 13.00 v. Hanne

Mathilde Maj

Sebastian Terje Sigurdsson

Mille Estvan Slonina

 

Kl. 14.00 v. Hanne

Josefine Lykke Eskelund Holst

 

Bjæverskov kirke søndag d. 15. august:

 

Kl. 10.30 v Maria

Mathias Daugaard Jensen

Ida Steinmann

Veronika Bezzelt Petersen

Jeppe Olsen

 

Bjæverskov kirke d. 21. august:

 

Kl. 12.00 v. MBH:

Alma Bredal Tidemand Ajander

Markus Hemmingsen Pfefferkorn