Gudstjenester forår 2019

Gudstjenesteliste i pdf til print

d4s

Bjæverskov kirke

Lidemark kirke

Gørslev kirke

Vollerslev kirke

20. januar

2. søndag efter

Hellig 3 konger

9.00

Birgitte Saltorp

 

10.30

Birgitte Saltorp

 

27. januar

3. søndag efter Hellig 3 konger

 

9.00

Hanne Bohr

 

10.30

Hanne Bohr31

31. januar

torsdag

   

19.30

Maria Brink Hesel

 

3. februar

4. søndag efter

Hellig 3 konger

10.30

Indsættelse

Daniel Ramild Thomsen

 

9.00

Indsættelse

Daniel Ramild Thomsen

 

10. februar

Sidste søndag efter

Hellig 3 konger

 

10.30

Hanne Bohr

 

9.00

Hanne Bohr

Kirkekaffe

13. februar

Onsdag

17.00

Spaghetti-gdtj.

Maria Brink Hesel

     

17. februar

Septuagesima

9.00

Maria Brink Hesel

 

10.30

Maria Brink Hesel

 

24. februar

Sexagesima

 

9.00

Daniel Ramild Thomsen

 

10.30

Daniel Ramild Thomsen

3. marts

Fastelavn

10.30

Daniel Ramild Thomsen

 

14.00

Børne/familiegdtj.

Hanne Bohr

 

10. marts

1. søndag i Fasten

9.00

Maria Brink Hesel

   

10.30

Maria Brink Hesel

17. marts

2. søndag i Fasten

10.30

Maria Brink Hesel

 

9.00

Maria Brink Hesel

Kirkekaffe

 

24. marts

3. søndag i Fasten

 

10.30

Daniel Ramild Thomsen

 

9.00

Daniel Ramild THomssen

26. marts

Tirsdag

17.00

Fyraftensgudtj.

Daniel Ramild Thomsen

     

31. marts

Midfaste

9.00

Maria Brink Hesel

 

10.30

Maria Brink hesel

 

7. april

Mariæ bebudelse

10.30

Hanne Bohr

   

9.00

Hanne Bohr

10. april

Onsdag

17.00

Spaghettigdtj.

Maria Brink Hesel

     

14. april

Palmesøndag

 

10.30

Maria Brink Hesel

9.00

Maria Brink Hesel

 

18. april

Skærtorsdag

10.30

Daniel Ramild Thomsen

   

19.30

Daniel Ramild Thomsen

Kirkekaffe

19. april

Langfredag

9.00

Hanne Bohr

 

10.30

Hanne Bohr

 

21. april

Påskedag

10.30

Daniel Ramild Thomsen

 

9.00

Daniel Ramild Thomsen

10.30

Maria Brink Hesel

22. april

2. Påskedag

 

10.30

Maria Brink Hesel

   

28. april

1 .søndag efter

Påske

10.30

Hanne Bohr

   

9.00

Hanne Bohr

5. maj

2. søndag efter Påske

 

10.30

Daniel Ramild Thomssen

10.30

Konfirmation

Maria Brink Hesel

 

12. maj

3. søndag efter

Påske

9.00

Maria Brink Hesel

   

10.30

Maria Brink Hesel

17. maj

St. Bededag

Konfirmationer

9.30 Maria Brink Hesel

11.00 Hanne Bohr

12.30 Daniel Ramild Thomsen

     

18. maj

Lørdag

Konfirmationer

10.00 Maria Brink Hessel

11.30 Daniel Ramild Thomsen

     

19. maj

4. søndag efter

Påske

10.30

Konfirmation

Daniel Ramild Thomsen

 

10.30

Maria Brink Hesel

 

26. maj

5. søndag efter

Påske

 

10.30

Daniel Ramild Thomsen

 

9.00

Daniel Ramild Thomsen

Kirkekaffe

30. maj

Kristi. Himmelfartsdag

 

10.00

Konfirmation

Hanne Bohr

 

11.30

Konfirmation

Hanne Bohr

2. juni

6. søndag efter

Påske

10.30

Konfirmation

Maria Brink Hesel

 

9.00

Maria Brink Hesel

 

9. juni

Pinsedag

10.30

Maria Brink Hesel

 

10.30

Daniel Ramild Thomsen

9.00

Maria Brink Hesel

10. juni

2. Pinsedag

 

9.00

Hanne Bohr

Pilgrimsvandring

 

16. juni

Trinitatis

9.00

Daniel Ramild Thomsen

   

10.30

Daniel Ramild Thomsen

 

 

Gudstjenester i Bjæverskovhusene:

Onsdag d. 6. februar kl. 14.30 - Daniel Ramild Thomsen

Onsdag d. 6. marts kl. 14.30 - Hanne Bohr

Onsdag d. 3. april kl. 14.30 - Daniel Ramild Thomsen

Onsdag d. 1. maj kl. 14.30 - Maria Brink Hesel

Onsdag d. 5. juni kl. 14.30 - Maria Brink Hesel